Ładowanie strony...
 
Główna - 20 FINAŁ - Podsumowanie
 

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony!  Dla  Miasta i Gminy Nekla było to szczególne, bo  jubileuszowe X granie, tym razem pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą"
Nekielski sztab rozpoczął swe działania już 27 października, od rejestracji w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej zgłosiło się 40 wolontariuszy, 35 z Nekli, 3 z Brzeźna, 1 z Biechowa oraz 1 z Chociczy Małej . Rozpoczęli oni zbiórkę już od godziny 8.45, kwestując w  wielu miejscach na terenie gminy.
Program artystyczny XX nekielskiego finału rozpoczął się o godzinie  14.00 w hali widowiskowo sportowej w Nekli. Jako pierwsza wystąpiła młodzież ze Swarzędza przy wsparciu młodszej grupy  Studia Fire , ćwiczącej na co dzień w Nekielskim Ośrodku Kultury. Grupa zaprezentowała swe umiejętności taneczne w rewelacyjnym pokazie tańca  street dance. Następnie wystąpiły dzieci z przedszkola Miś Uszatek w Nekli. Wszystkie grupy przedszkolaków zaprezentowały się w programach artystycznych i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejne występy to dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nekli, które wystąpiły w wierszu, piosence i tańcu. Śpiewający uczniowie Zespołu Szkół w Targowej Górce to kolejny punkt WOŚP-owego programu , który mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać. Orkiestra Dęta NOK oraz grupa choreograficzna wystąpiła przed licznie zgromadzoną publicznością prezentując  nowe utwory muzyczne i taneczne. Fenomenalny pokaz ZUMBY, zaprezentowany w dwóch grupach wiekowych, zgromadził wielkie grono publiczności.  O godzinie 19.15 przyszedł czas na gości specjalnych XX finału WOŚP w Nekli. Przed publicznością wystąpił Zespół "The Shout" z Opola, prezentując znane przeboje The Beatles oraz Czerwonych Gitar.
Pomiędzy występami  przeprowadzono cztery licytacje, do których wystawiono ponad 80 przedmiotów. W puli znalazły się książki, obrazy, maskotki, kalendarze, szaliki,  portfele i wiele innych. Do najważniejszych można zaliczyć: 2  koszulki z podpisami piłkarzy Lecha  Poznań, które sprzedano za 120 i 350 zł, piłkę z autografami piłkarzy WARTA za 300zł, papużkę Nimfa którą kupiono za cenę 80zł, maskotkę OSP Nekla 50zł czy wielką Palmę doniczkową za 80zł. Jak co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności orkiestrowe kubki,  których cena sięgała nawet 170zł oraz koszulki, wahające się od 50 do 250zł. Całościowa kwota z przeprowadzonych licytacji wyniosła 4.520,00zł.
Tradycyjnie podczas trwania imprezy można było zrobić sobie zdjęcie z piękną papugą Arą, prezentowaną przez Stowarzyszenie KAKADU z Nekli, w którego WOŚP-owej puszce znalazła się kwota 503,72zł. W gotowości czekały również panie z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Koło w Nekli , które mierzyły ciśnie i poziom cukru. W ich puszcze znalazła się kwota w wysokości 77,72zł. Uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznego żurku przygotowanego przez Bar Targowa Górka pana Tomasza Lipowczyka , z którego uzbierano kwotę 218,65zł oraz wspaniałego tortu  przygotowanego przez Cukiernię "Domino" pana Krzysztofa Hulewicza 222,06zł. Należy również wspomnieć o Klubie Miłośników Syren i Warszaw, który przekazał kwotę w wysokości 300zł. Łączna suma z powyższych zbiórek to 1 322,15 zł.
Ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników  XX finału WOŚP cieszył się dmuchany zamek, trampolina i basen z piłkami, sponsorowane przez firmę FAMILY HOUSE.
Około godziny 20.30 XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tradycyjnym Światełkiem do nieba.
Praca w sztabie trwała jednak nadal. Komisja finansowa rozliczała wolontariuszy do godziny 22.20, do ich puszek z całodziennego kwestowania trafiła kwota 11 679,85 zł. Najwięcej zebrała wolontariuszka Nadia Kukulska -  1.066,64, następna w kolejności była Malwina Dębińska - 675,25zł i Olga Remisz - 559,24zł. Wszystkim wolontariuszom, bez względu na zebraną kwotę, należą się wielkie podziękowania za trud, zaangażowanie i poświęcenie włożone w zbiórkę pieniężną.
Dla przypomnienia warto wspomnieć, że w roku 2010 podczas XIX Finału WOŚP w Nekli zebrano kwotę w wysokości 16 400,00zł.
Całkowita suma zebrana podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w gminie Nekla to 17 570,00 PLN
Za okazane serce wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

Nekielski Sztab XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

    Nekielski Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 25, 62-330 Nekla tel. 0614386060, wosp@nekla.pl