Ładowanie strony...
 
Główna - 24 FINAŁ - Podsumowanie
 

REKORDOWO DLA DZIECI I SENIORÓW!!!

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, przyszedł więc czas na podsumowanie! W tym roku Nekla grała już po raz XIV, tym razem pod hasłem "MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW".  Nekielski sztab rozpoczął swe działania 20.11.2015 r. od rejestracji w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej zgłosiło się w tym roku wielu wolontariuszy. 40 z nich kwestowało w całej gminie już od 8.00 rano, wielu było zaangażowanych w pomoc podczas imprezy. 
Program artystyczny XXIV nekielskiego finału rozpoczął się o godzinie  14.00 w hali widowiskowo - sportowej w Nekli. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z nekielskich przedszkoli "Miś Uszatek", "Akademia Talentów" oraz "Mali Einsteini". Wszystkie grupy przedszkolaków zaprezentowały się w taneczno - muzycznych programach artystycznych, a owacjom nie było końca. Po raz pierwszy przed większą publicznością występowały dzieci z grupy "Mali Giganci", prezentując umiejętności tańca nowoczesnego oraz baletnice z M&M Dance Studio, tańcząc utwory baletowe. Solowe i grupowe występy muzyczne, taneczne i recytatorskie zaprezentowały dzieci i młodzież z Zespołów Szkół z Targowej Górki, Nekli oraz Zasutowa. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nekli przedstawiła krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy, a następnie do wspólnej edukacji zaprosiła dzieci. "Orkiestra dla Orkiestry" to punkt programu, w którym wystąpiła Orkiestra Dęta Nekielskiego Ośrodka Kultury oraz grupa choreograficzna.  Żywiołowy pokaz ZUMBY zaprezentowała grupa prowadzona przez Izabelę Bandosz.

W tym roku przeprowadzono kilka licytacji mniejszych i jedną główną. Znalazła się na niej  rekordowa liczba ponad 90 przedmiotów. W puli były m.in. medale, maskotki, obrazy, kalendarze i wiele innych. Do najważniejszych można zaliczyć: maskotkę OSP Nekla 160,00 zł, papugę od "Kakadu" 130 zł i Voucher na sesję zdjęciową MAMAMARCELKA za 300,00 zł,. Jak co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności  zegary, kubki oraz koszulki (których cena wahała się od 50 zł do 200 zł)! Całościowa kwota z przeprowadzonych licytacji wyniosła 6.500,00 zł.

Uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznego żurku przygotowanego przez Bar Targowa Górka pana Tomasza Lipowczyka, z którego uzbierano kwotę 177,10 oraz wspaniałego tortu  przygotowanego przez Cukiernię Domino pana Krzysztofa Hulewicza (186,73). Tradycyjnie podczas trwania imprezy można było zrobić sobie zdjęcie z piękną papugą Arą, prezentowaną przez Stowarzyszenie KAKADU z Nekli, w którego WOŚP-owej puszce znalazła się kwota 634,05 zł. Należy również wspomnieć o Klubie Miłośników Syren i Warszaw, który przekazał kwotę w wysokości 300zł zł. MKS Nekla, który po raz pierwszy w trakcie finału WOŚP prezentował motory zawodników,  zebrał kwotę do puszki w wysokości 431,09 zł., a dodatkowo kwotę w wysokości 500,00 zł przekazali klubowicze. Puszki ustawione przy dmuchanych zamkach przyniosły aż 215,47 zł. Natomiast stoisko Amazonek  zasiliły konto WOŚP o 536,09 zł. Uczniowie z klasy IIIc za swoje rękodzieło przekazali 182,19 , a firma DWAP za piękne zdjęcia uzbierała 263,72 zł.
Łączna, rekordowa suma z powyższych zbiórek to 3.426,44 zł!

Około godziny 20.20 XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tradycyjnym Światełkiem do nieba.
Komisja finansowa rozliczała wolontariuszy do godziny 22.00, do ich puszek z całodziennego kwestowania trafiła kwota 13.023,07 zł. Najwięcej zebrała wolontariuszka Nadia Kukulska - 1.123,54 zł.
W puszkach znalazł się również obca waluta, która zwiększyła kwotę łączną o 106,00 zł.
Wszystkim wolontariuszom, bez względu na zebraną kwotę, należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie włożone w zbiórkę pieniężną.

Całkowita suma zebrana podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w gminie Nekla to rekordowa kwota  23.055,51 zł.
Za okazane serce wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

Aleksandra Kujawa
Szef Sztabu XXIV Finału
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


    Nekielski Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 25, 62-330 Nekla tel. 0614386060, wosp@nekla.pl