Ładowanie strony...
 
Główna - 25 FINAŁ - Podsumowanie
 

REKORDOWO DLA DZIECI I SENIORÓW!!!

XXV. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii
W tym roku Nekla grałajuż po raz XV. Hasło tegorocznego finału brzmiało:” Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Nekielski sztab został formalnie zatwierdzony  12.12.2016 r. w siedzibie głównej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej zgłosiło się w tym roku 45 wolontariuszy kwestujących na terenie gminy Nekla już od wczesnych godzin rannych, wielu też było zaangażowanych w pomoc podczas imprezy. 

Program artystyczny XXV nekielskiego finału rozpoczął się o godzinie  15.00 w hali  widowiskowo - sportowej w Nekli. Tradycyjnie najpierw zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, przedszkolaki z Akademii Talentów, Małych Einsteinów oraz Misia Uszatka, dzieci wystąpiły w programach taneczno – muzycznych, a nawet teatralnych. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać również rodziców dzieci z Akademii Talentów, którzy wystąpili w nieco zmodernizowanej adaptacji przedstawienia teatralnego „Kopciuszek”! Następnie w tańcach towarzyskich i latynowamerykanskich  zaprezentowali się tancerze z Zespołu Szkół w Targowej Górce, a ich młodszych kolegów mogliśmy oglądać podczas występu muzycznego.

W energetycznym układzie hip - hopowym wystąpili  „Mali Giganci”, uroczo natomiast zaprezentowały się baletnice z M&M Dance Studio. Solowe i grupowe występy taneczne i muzyczne zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkół w Nekli. „Orkiestra dla Orkiestry” to punkt programu,  w którym wystąpiła Orkiestra Dęta Nekielskiego Ośrodka Kultury, prezentując utwory muzyki rozrywkowej. Program artystyczny zakończył występ  grupy wokalnej NOKBAND, działającej przy NOK.

W tym roku przeprowadzono jedną licytację główną, w której znalazło się ponad 70 przedmiotów. „Pod młotek” poszły maskotki, obrazy, vouchery, słodycze i wiele, wiele innych. Do najwyżej licytowanych można zaliczyć: obraz z IV pleneru malarskiego - 220,00 złmaskotkę OSP Nekla - 250,00zł; numer 001 do Nekielskiego Biegu do Lata – 300,00 zł; piłkę z autografami Lecha Poznań – 330,00 zł! Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności  zegarytorby, kubki oraz koszulki (których cena wahała się od 50,00 zł do 220,00 zł)Całościowa kwota z przeprowadzonych licytacji wyniosła 7.725,00 zł.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez kluby, stowarzyszenia i zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Można było spróbować pysznego żurku przygotowanego przez Bar Targowa Górka p. Tomasza Lipowczyka, z którego uzbierano kwotę -287,60 zł oraz wspaniałego tortu  przygotowanego przez Cukiernię Domino p. Krzysztofa Hulewicza - 239,44 złNekielskie Towarzystwo Amazonki zebrało kwotę 846,14 zł, a w WOŚP-owej puszce Uniwersytetu III Wieku znalazła się kwota 487,02 zł. Klub Miłośników Syren i Warszaw, przekazał kwotę w wysokości 300zł zł, a MKS Nekla zebrał do puszki kwotę w wysokości 216,85 zł. Puszki ustawione przy dmuchanych zamkach BAJDOCJI przyniosły aż 418,89 zł. Ogromnym powodzeniem cieszyła się fotobudka BEEBA.PL, która uzbierała kwotę 887,39 złUczniowie  i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Nekli za rękodzieło uzbierali kwotę 326,67 , a nekielscy gimnazjaliści wraz z opiekunem przekazali kwotę 400,00 zł!

Łączna, rekordowa suma z powyższych zbiórek to 4.410,00 zł!

Około godziny 20.30 XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tradycyjnym Światełkiem do nieba.

Komisja finansowa rozliczała wolontariuszy do godziny 23.00, do ich puszek z całodziennego kwestowania trafiła kwota 17.324,76 zł. Najwięcej zebrała wolontariuszka Nadia Kukulska – 1.921,05 zł.

W puszkach znalazł się również obca waluta, która zwiększyła kwotę łączną o 51,53 zł.

Całkowita suma zebrana podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w gminie Nekla to rekordowa kwota  29.511,29 zł.

Za okazane serce wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

Aleksandra Kujawa
Szef Sztabu XXV Finału
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


    Nekielski Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 25, 62-330 Nekla tel. 0614386060, wosp@nekla.pl